Sızır.com [Sızır ve çevresinin ilk sitesi]

Sızır Kasabası Sivas ın Gemerek ilçesine baglı şirin bir kasabadır -Bent- diye tabir ettigimiz doğal su kaynagı bir doğa harikasıdır Sızır Şellalesi yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeridir, ayrıca mesine yeri olarak da kullanılır. Sızır halkının yazları yaşadığı veya eglenmeye & dinlenmeye gittği yaylalara siz de gelin misafirimiz olun Göksu Parkından bir görüntü.

 
Radyo SIZIR FM
Sitemizi gezerken SIZIR FM i dinleyiniz, dinlemek icin TIKLA !
Site Bilgileri
Duyurular....
Orjinal ResimArtik dügün/nisan gibi özel günlerinizin resimlerini sitemizde yayinliyoruz,genis bilgi için TIKLAOrjinal ResimVefat & Taziye bölümü yenlilenmistir, buraya gitmek için TIKLA Orjinal Resim Yeni açilan köse yazarlar bölümüne katkilariniz bekliyoruz TIKLA Orjinal ResimArtik sitemizdeki tüm haberleri direk social medya sayfanizda paylasabilirsiniz, paylasmak istediginiz haberdeki social medya dügmesine tiklamaniz yeterli !
Menu
Haber Menu
SIZIR Haber > Haberler > Sivas'ın Gemerek ilçesinde saanen keçisi projesi kapsamında

Sivas'ın Gemerek ilçesinde saanen keçisi projesi kapsamında

Yayınlayan Oezbey 2011/9/7 (1421 okuma)
Sivas'ın Gemerek ilçesinde saanen keçisi projesi kapsamında

Sivas'ın Gemerek ilçesinde saanen keçisi projesi kapsamında ....

Sivas'ın Gemerek ilçesinde saanen keçisi projesi kapsamında, 9 aileye toplam 117 adet küçükbaş hayvan dağıtılacağı bildirildi.

Gemerek Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından hazırlanan proje kapsamında, fakir ve yardıma muhtaç vatandaşlara dağıtılmak üzere saanen keçisi alımı ihalesi gerçekleştirildi.

Gemerek Kaymakamı Adnan Tezcan, fakir ve yardıma muhtaç ailelere kendi geçimlerini sağlamak üzere proje yaptıklarını, yapılan bu proje kapsamında 9 aileye 12'şer adet saanen keçisi ile birer adet saanen tekesi verileceğini kaydetti.

Her bir aileye toplamda 13'er küçükbaş hayvan dağıtılacağını ifade eden Tezcan, ihalesi yapılan saanen keçilerinin, ihale prosedürlerinin tamamlanmasını takiben en kısa sürede ailelere dağıtılacağını bildirdi.
Kaynak : AA 05.09.2011

Bu kategorideki diğer makaleler
Önceki Makale GEMEREK VE KÖYLERİNE 2011'DE YAPILACAK YATIRIMLAR Bayramlaşmadan görüntüler Next article
 
Yorumların sorumluluğu gönderen üyelerimize aittir. Yorumların içeriğinden, yorumu gönderen üyelerimiz sorumludur.
Gönderen Mesaj
Yorumu İlet
Yorum Kuralları*
Kayıtlı kullanıcıların yorumlarını daima onayla
Başlık*
Isim*
Email*
Website*
Mesajınız*
Onay Kodu*
0 + 7 = ?  
Sonucu giriniz
İzin verilen giriş hakkı: 10